ASTROLOJİNİN TEMEL TEKNİKLERİ | GÜLSEN YILMAZ KULAŞ

Array
Taban fiyat260,00 ₺
156,00 ₺
40%Off

PDFYazdırE-posta

ASTROLOJİ YOLCULUĞUM

          1981 yılı sonu Yay burcu döneminde Astroloji ile tanıştım. O zamana kadar bütün dünyam psikoloji iken, birdenbire her şey önemini kaybetti ve benim dünyam artık Astroloji oldu. Ancak ne eğitim alabileceğim bir alan ne öğretebilen bir Astrolog yoktu. Bütün günlerim kitapçılarda Astrolojiye dair bir kitap ya da bilgi aramakla geçiyordu.

Nihayet çok güzel temel bilgiler olan, Deanna Erkut'un kitabını buldum. Sürekli çalışarak ve haritalarda geri giderek Astrolojiyi çözdüm. Sonra çok iyi çeviri olan kaynaklar çıktı ve ben hiç ara vermeden Astrolojiyi sürekli çalıştım, çalıştım. Haritasını yorumladığım 5 yaşındaki çocuğun annesi, bana yıllar sonra, (oğluma yazdığınız her şey aynen oldu) dediğinde ben uzmanlık belgemi almıştım ve bunun gibi pek çok güzel geri dönüşümleri hep yaşadım ve çok şükür yaşıyorum.

Astrolojideki uzmanlık alanım klasik astroloji ve Psikolojik astroloji'dir. Bunun böyle olmasının nedeni, elbette Psikoloji ile ilgilenmemin ve merakımın çok büyük etkisi ve faydası oldu. 99 yılında Kadıköy Selamiçeşme de Dostluğa çağrı derneği'nde konferanslar ve sıfırdan başlayan eğitimler verdim, Astrolojiyi öğrettim. Bunun akabinde Kızıltoprak'ta Jüpiter Astroloji adında eğitim merkezi açtım.

99 yılından itibaren de birçok tv kanallarına konuk oldum. Starın muhasebe müdürünün haritasını yorumlamıştım ve birkaç yıl sonra sürpriz olarak beni 99 yılı ağustos ayında, ilk canlı yayına konuk olarak davet ettiler. İlk tv ye çıktığım günden itibaren Star da haftada iki gün uzun süre program konuğu oldum. Tv 8, Brt televizyonu, Kanal Türk, Kanal 6 da her sabah uzun süre Astrolojiyi ne olduğunu anlattım ve yorumlar yaptım. Şov televizyonu Şovmax’e konuk oldum. Şu anda hatırlayamadığım daha pek çok televizyon kanallarında Astrolojinin tarot olmadığı fallarla karıştırılıp suistimal edildiği aslında dünyanın işleyişini anlatan bir ilim olduğunu sürekli olarak anlattım ve bu konuda savaşçı bir Koç Burcu olarak Astrolojiyi savundum.

2008 senesinde Kanal T de sunuculuğunu yaptığım, her konuyu derinlemesine konuşup Astrolojik bakış açısı ile tamamladığım, formatı bana ait olan haftada bir gün (Derin konular) adlı programda sunucu oldum ve konuk ağırladım. Sonra ne yazık ki sponsor sorunları nedeni ile program uzun sürmedi.

Veys fm’de 2002 de kısa süren bir Radyo programı yaptım.

Son zamanlarda uzaktan eğitimin mecburiyeti doğdu, çünkü şehir dışından ders isteyenler olduğu için, bende internet üzerinden dersler verdim.

Yazımı okuyan arkadaşlardan bana, yurt dışından diploma alın diyenler oldu, teşekkür ederim beni düşünerek söylenen sözler bunlar. Ancak benim her zaman savunduğum bir düşüncem vardır "aynası iştir kişinin" Astroloji usta çırak şeklinde çalışır. Kitabi bir bilgidir ve ilimdir. Yani kitaptan öğrenilebilir, ancak bu her heves eden insan için kolay değildir, çok emek ve zaman ister. Benim bunu kendi çabalarımla öğrenip uzmanlaşmam, haritamın Astrolojiye çok uygun olmasından da kaynaklandı. Meşhur olmak ise, şansa ait bir konudur. Ayrıca Türkiye'deki çok eski Astrologlar da hemen hemen hepsi Astrolojiyi kendi çabaları ile öğrenmişlerdir ya da bir araya gelip çalışmışlardır çünkü o yıllarda öğreten ne bir kurs ne de bir hoca yoktu.

ASTROLOJİ ile MUTLU zamanlar dilerim. 

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.
© 2023 Liman Yayınevi. All Rights Reserved. Powered by Dağsu Sönmez