ATATÜRK VE İRTİCA |

Array
Taban fiyat60,00 ₺
36,00 ₺
40%Off

PDFYazdır

1946 Sivas doğumlu. Körpınar ilkokulunu, Şişli Orta Okulunu (1962), Taksim Atatürk Erkek Lisesini (1966) ve Yüksek Gazetecilik Okulunu (1968) bitirdi. 97. dönem yedek subay olarak 39.Tümen İstihkam taburundan terhis oldu (1970).

İşçi Postası ile İşçi Gücü gazetelerinin yazı işleri müdürlüğü görevlerini, askerlik dönüşü de sürdürdü. Kasım-1970’de İstanbul Vilayet Basın Müşaviri ve eş zamanlı olarak İşçi Gücü Gazetesi yazı işleri müdürü. İşçi sendikalarında “sosyal siyaset ve eğitim uzmanı”, genel başkan danışmanı, basın müşaviri vb görevler ifa etti. 271 ve 272 sayılı yasaların uygulamaları içinde aktif oldu: “İstanbul il hakem kururlu üyeliği”, “tarafsız aracı”, “taraf hakemi” görevlerinde bulundu. Çeşitli demokratik sivil toplum kurumların kuruculuğunu ve genel başkanlığını yaptı. Sosyal demokrasi ve çağdaş istihdam politikaları konularında çeşitli konferanslar verdi.

Lise yıllarında başladığı yazın çalışmaları sürüyor: “Köyden Kente” ve “Köye Doğru” adlı denemeler, “Amanın fil tarifi gibi Alevilik, MM Grubu, Doğu Sorunu, “İslam’da Kadın, “İnanç Önderleri”, “İnançların Evrimi C- I,II,III,IV (((Teolojinin Laisizme Evrilmesinde İnanç, Saltanat ve Ulema Kıskacında İslam, Saltanat ve Ulema Kıskacında Din, Saltanat ve Ulema Kıskacında Türkmen Şiiliği\Alevilik))), “Dersim Bir Çıban mı”, “Pers Kültü”, “Işıkçılar Saptırması”, “Karabel Esintileri (şiir)” adlı yapıtların ve; Makine Mühendisi ve ekonomist iki oğul sahibidir. TGC ve TGS üyesidir.

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.
© 2022 Liman Yayınevi. All Rights Reserved. Powered by Dağsu Sönmez