DEVE KUŞU VE BLUES Bir ASAF KOÇAK Anlatısı | Naile Koç

Array
Taban fiyat25,00 ₺
15,00 ₺
40%Off

PDFYazdır

Kafamı usulca kaldırmaya çalışıyorum. Kulağımda o nazlı filinta, Hasret’in sesi. “Ölmedim ben diyorum ışık oldum sonsuza…” Masmavi göğü görüyorum önce bir kez daha. Sonra bir nefes çekiyorum. Bir nefes daha, bir tane daha, bir nefes, bir nef, bi…

35 yıllık kısacık ömründe derdini çizerek anlattı Asaf Koçak… Ve bıraktığı çizgilerle ölümsüzleşti.

Mesleğini, öğretmenliği bırakarak yoksulluğa, zorluklara, acılara karşın inandığı yolda, inandığı şekilde üreterek var olmayı seçti.

Çizgilerin, karikatürün gücüne inandı, inatla bu yolda yürüdü. Ve geriye özgün, çarpıcı sergiler, kartpostallar, albüm ve onlarca yayında yayınlanmış çok sayıda karikatür bıraktı.

Naile Koç, 2 Temmuz 1993’te, Sivas Madımak Oteli’nde yitirdiğimiz Karikatürist Asaf Koçak'ın hayatını hikayeleştirdi.

Naile Koç, ilk kitabında, iyi bildiği tanıdığı bir bölge olan Bozkır’da doğmuş, yetişmiş olan Çiçekdağlı Dîno’yu Asaf Koçak’ın hikayesini yalın ama çarpıcı bir dille okurlara anlatıyor.

“Deve Kuşu ve Blues - Bir Asaf Koçak Anlatısı”, Asaf Koçak’ın arkadaşlarının ve ailesinin verdiği bilgiler ışığında hazırlanan kurgusal bir metin.  Okurken Koçak’ın, çocukluğuna gençliğine, yaşadığı coğrafyaya doğru bir yolculuğa çıkarak iç dünyasına tanık olacaksınız.

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.
© 2022 Liman Yayınevi. All Rights Reserved. Powered by Dağsu Sönmez