NEREYE BAKSAM ACI 2. CİLT | AYHAN ONGUN

Array
Taban fiyat60,00 ₺
36,00 ₺
40%Off

PDFYazdır

KİTABIN ADI ÜZERİNE YAZARIN NOTU

Kitabın adı konusunda merak eden okurları bilgilendirmek gerekir diye düşündüm.

Bildiğiniz üzere son dönemlerde bu ülkenin aydınlık yüzleri gazeteci-yazar ve sanatçılar üzerinde gerek iktidar gerekse de iktidar yanlısı medya üzerinden itibarsızlaştırma, baskı ve yıldırma girişimleri artarak sürüyor.

En son da Sezen Aksu’nun 5 yıl önce besteleyip seslendirdiği bir şarkının sözleri üzerinden akıl almaz bir saldırı gerçekleştirildi.

Kitabın en başında okuyacağınız “Nereye Baksam Acı” isimli köşe yazısı da tam bu olayların yaşandığı günlerde yazıldı.

Yeni kitabıma isim aradığım günlerde bu başlığın kitabıma yakışacağı düşüncesiyle bu ismi kullandık.

Gerçekten de bu güzel ülkede ne yazık ki, nereye baksak acıyla karşılaşıyor, yüreğimizi yakan bu acılarla yaşama tutunmaya çalışıyoruz.

Faili meçhul edilmiş siyasi cinayetler, düşüncelerinden, yazdıklarından dolayı cezaevinde tutulanlar, evine ekmek götüremeyen işçiler, memurlar, emekliler, toprağını işleyemeyen, üretemeyen çiftçiler, iş bulamayan milyonlarca genç, yurt sorunu yaşayan üniversite öğrencileri, yani bu güzel ülkenin güzel insanları yoklukla, yoksullukla mücadele ederken bizlere de onların acısını yazmak düşüyor.
Tüm acılardan arınmış, barış içinde bir arada yaşamaya hasret özgür bireyler olarak hepimizin bu ülkeye ve insanlarına karşı sorumluluğumuz var.
Çekilen bunca acılar boşa gitmesin diyedir, yazdıklarımız.
Sağlıkla kalın.

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.
© 2022 Liman Yayınevi. All Rights Reserved. Powered by Dağsu Sönmez